Zastanawiałeś się jak mógłbyś wyglądać posiadając idealny uśmiech? Jak bardzo poprawiło by się Twoje samopoczucie, atrakcyjność, pewność siebie? Umów się na komputerowe planowanie uśmiechu, aby się o tym przekonać bez wykonywania żadnych nieodwracalnych procedur na Twoich zębach. Chciałbyś zmienić swój wygląd, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Inwestujesz pieniądze, poświęcasz czas, chciałbyś żeby efekt ostateczny był idealny ? Twoje oczekiwania mogą jednak być zinterpretowane inaczej. Jak więc uniknąć błędów i rozczarowań ? Jak bardzo poprawiło by się Twoje samopoczucie, atrakcyjność oraz pewność siebie? Najczęstsze przyczyn niezadowolenia z własnego uśmiechu to krzywe zęby, ubytki, odstępy między zębami, przebarwienia, starte zęby, asymetria.

Spotkanie rozpoczynamy od poznania Twoich oczekiwań, przeprowadzenia badania, wykonania przeglądu stomatologicznego, wstępnego omówienia możliwości leczenia. Następnie pobieramy wyciski w celu wykonania modeli diagnostycznych, rejestrujemy łukiem twarzowym położenie żuchwy w stosunku do stawu skroniowo – żuchwowego oraz wykonujemy w naszym studiu fotograficznym, serię zdjęć i filmów zewnątrzustnych i wewnątrzustnych, na podstawie których zostanie zaprojektowany Twój nowy uśmiech.

Lekarz analizując filmy i zdjęcia przeprowadza szczegółowe określenie wielu parametrów jak przebieg linii dziąseł, punkty styczne, kształt zębów, stosunek zębów do wargi dolnej, a także posiadając wszystkie zebrane informacje i znając Twoje oczekiwania projektuje nowy uśmiech. Następnie wszystkie informacje przekazywane są do laboratorium, gdzie technik za pomocą wosku w oparciu o przygotowany przez lekarza projekt modeluje kształt przyszłych zębów.

Rozpoczynamy od przeniesienia nawoskowanego uśmiechu wykonanego w laboratorium do jamy ustnej za pomocą w pełni odwracalnego materiału pozwalającego na wykonywanie modyfikacji i dopasowania do Twoich oczekiwań np.kształt, wypukłość, proporcje, długość itd. Następnie ponownie wykonujemy serię zdjęć i filmów zewnątrzustnych i wewnątrzustnych.

komputerowe projektowanie uśmiechu daje możliwość oceny przyszłego wyglądu bez konieczności wykonywania inwazyjnych zabiegów i jest w pełni odwracalne. Brazylijski dentysta Christian Coachman zauważył, że nawet najlepiej wykwalifikowany zespół może mieć problemy z precyzyjnym przekazaniem sobie wytycznych zawartych w planie leczenia, a czasem pacjenci spodziewają się innego efektu końcowego. Opracował on koncepcję DSD (Digital Smile Design) polegającą na stworzeniu wizualnego planu leczenia indywidualnie zaprojektowanego w komputerze, a następnie przeniesionego do jamy ustnej wyrażającego naszą osobowość i zgodnego z cechami twarzy. Efektem analizy jest obserwacja efektu leczenia przed jego rozpoczęciem oraz utworzenie przejrzystego planu leczenia. Protetyk, chirurg, ortodonta, technik posiadają wspólny plan, w którym nie ma miejsca na własną interpretację i niedomówienia. Opracowany plan leczenia rozpisany jest na poszczególne etapy, które można z wyprzedzeniem zaplanować, a także rozłożyć koszty leczenia w czasie.