Jesteś niezadowolony z obecnego kształtu lub koloru Twoich zębów? Chciałbyś zwiększyć swoją pewność siebie w życiu codziennym i zachwycać wszystkich pięknym uśmiechem? Umów się na konsultację i dowiedz się czy licówki to rozwiązanie najlepsze dla Ciebie ! Licówki to bardzo precyzyjne uzupełnienia protetyczne cementowane na przednie powierzchnie zębów. W przeciwieństwie do tradycyjnych koron, które cementuje się na wcześniej oszlifowane dookoła zęby o około 1,5 mm, zęby pod licówki szlifuje się w zakresie 0,3 – 0,7 mm na powierzchni przedniej i 1,5 mm na powierzchni żującej. Licówki pozwalają na wyeliminowanie niedoskonałości zębów jak kształt, kolor, położenie, proporcje, wielkość, odstępy, punkty styczne itd.

 

 

Licówki wykonuje się je w celu zamaskowania wszelkich defektów estetycznych zębów i najczęściej wykonuje się je od trójki do trójki lub od piątki do piątki w szczęce. W przeciwieństwie do wybielania zębów, licówki nie ulegają przebarwieniom i nie tracą połysku. Wymagają natomiast ogromnej precyzji i doświadczenia w ich wykonywaniu. Istnieją także przeciwwskazania do wykonywania licówek. Umów się na konsultację aby dowiedzieć się czy licówki są u Ciebie wskazane a nawet wykonaj symulację zmiany swojego wyglądu za pomocą digital smile design – komputerowe planowanie uśmiechu

Wskazaniami do wykonania licówek są przebarwienia, plamy, nierówny kolor zębów, widoczne wypełnienia, korekta kształtu zęba – wydłużenie, skrócenie, poszerzenie, zwężenie korony, częściowa odbudowa zęba jak np. przy urazowych odłamaniach brzegu siecznego, korekta powierzchni zęba, korekta położenia zęba – zmiana ułożenia zęba w łuku w przypadku niedużych wad zgryzu, poprawa niewielkich odchyleń i obrotów – należy jednak pamiętać, że nie zastąpi ono leczenia ortodontycznego, likwidacja diastemy (szpary między zębami), jako alternatywa dla leczenia ortodontycznego.

Przeciwwskazaniami do wykonania licówek są wady zgryzu, które mogłyby spowodować uszkodzenie lub utratę licówek, bruksizm czyli zgrzytanie zębami, zła higiena jamy ustnej, zbyt krótkie korony zębów uniemożliwiające przyklejenie i utrzymanie licówki, parafunkcje czyli złe nawyki jak obgryzanie paznokci, długopisu, które mogą doprowadzić do uszkodzenia lub utraty licówki.