Mosty Pełnoceramiczne Gorlice

słowa klucze: korony pełnoceramiczne w Tarnowie, mosty pełnoceramiczne w Tarnowie, korony pełnoceramiczne Tarnów, mosty pełnoceramiczne Tarnów,

Korony są uzupełnieniami protetycznymi cementowanymi na stałe mają za zadanie nie tylko odtwarzać brakujące tkanki zęba (powierzchnie żującą i wokół zęba), przywracać prawidłową funkcję żucia, poprawiać kształt i kolor zęba, ale także zwiększać jego wytrzymałość. Zaletami koron ełnoceramicznych są biokompatybilność, estetyka, profilaktyka chorób przyzębia, neutralność w badaniach diagnostycznych (rezonans magnetyczny, tomografia). Prawidłowo i szczelnie wykonana korona, przy stosowaniu się przez Pacjenta do odpowiednich zaleceń powinna funkcjonować prawidłowo i zachować swoją estetykę przez 10 lat, czasami znacznie więcej (20-25 lat). Korony nie ulegają przebarwieniom, najczęściej jednak wymieniane są z powodu obniżenia poziomu dziąseł i uwidoczenienia granicy zęba i korony. Wyróżnia się różne rodzaje koron: korony metalowe (obecnie bardzo rzadko stosowane), korony metalo-ceramiczne (metalowa czapeczka z napaloną porcelaną), korony pełnoceramiczne (podbudowa i nadbudowa są porcelanowe).

Lekarz: podczas przygotowywania zęba pod koronę lekarz upewnia się, czy ząb jest zdrowy, czy był wcześniej leczony kanałowo, ewentualnie czy kanały zostały przeleczone prawidłowo, ocenia wskazania i przeciwwskazania do jej wykonania, przedstawia alternatywne metody leczenia. Istotne jest jak najbardziej oszczędne oszlifowanie zęba ze względu na ochronę miazgi oraz twardych tkanek oraz odpowiednie opracowanie granicy preparacji. Przeprowadzane przez nas opracowanie zęba pod koronę w mikroskopie (umożliwiające powiększenie 6-40x) pozwala na znacznie większą precyzję oraz szczelność wykonanej korony znacznie zwiększając jej prawidłowy wygląd i funkcjonowanie. Podczas analizy zwarcia korzystamy z łuku twarzowego w sposób obiektywny i jednoznaczny pozwalający przenieść indywidualne położenie szczęki w stosunku do stawów skroniowo-żuchwowych do artykulatora stosowanego przez technika. Dzięki temu ostatecznie wykonana korona nie tylko posiada prawidłowe kontakty podczas otwierania i zamykania, ale przede wszystkim podczas wszystkich innych ruchów żuchwy! Wykorzystywane przez nas masy wyciskowe należą do najlepiej odwzorowujących a przez to dokładnie przekazujących informację dla technika. Istnieje również możliwość wykonania nawoskowania diagnostycznego przez technika kształtu ostatecznej korony (waxup), umieszczanej tymczasowo na zębie w celu lepszej wizualizacji przez pacjenta jej wyglądu oraz wprowadzenia ewentualnych modyfikacji (mockup).

paweł łabno licówki korony mosty tarnówpaweł łabno licówki korony mosty tarnów

Technik: odpowiednio przygotowane wyciski oraz zwarcie zarejestrowane łukiem twarzowym przekazywane są następnie do labolatorium, gdzie wykonaniem korony zajmuje się technik. Podobnie jak od lekarza, taki i technika, jego talentu, chęci, cierpliwości oraz wyposażenia labolatorium zależy jakość wykonanej ostatecznie korony. Dlatego też współpracujemy z technikami, do których mamy największe zaufanie, sprawdzonych oraz odznaczających się szczególną dbałością o szczegóły. Czasami powoduje te konieczność powtórzenia jakiegoś etapu pracy w celu poprawienia jakości korony. Wszystko jednak wykonywane jest w celu osiągania przez nas jak najlepszych efektów leczenia i zadowolenia naszych Pacjentów.