Przeprowadzenie wywiadu i badania podczas konsultacji, wykonanie tomografii komputerowej pozwalają na zebranie informacji umożliwiających dokonanie najbardziej optymalnego, bezpiecznego i przewidywalnego w danej sytuacji klinicznej planu leczenia uwzględniającego oczekiwania i możliwości Pacjenta. W specjalistycznym oprogramowaniu Exoplan zaznaczamy takie same punkty referencyjne tomografii komputerowej (CBCT) i skanu wewnątrzustnego (3D), dzięki czemu uzyskujemy prezycyjną, wzajemną orientację przestrzenną kości, nerwów, zatok szczękowych z modelami zębów.
W tym momencie możemy dokładnie przeanalizować przebieg struktur anatomicznych (kanał nerwu zębodołowego dolnego, nerw bródkowy, odgałęzienia nerwów, naczynia krwionośne, zatoka szczękowa, itd) oraz dokonać analizy bez obecności Pacjenta. Wybieramy sposób połączenia korony z implantem (cementowana lub przykręcana).
Zaznaczamy punkty styczne czyli miejsca na sąsiadujących zębach najbardziej zbliżone do przyszłej korony.
Otrzymujemy wizualizację przestrzenną przyszłej korony, której kształt i położenie możemy własnoręcznie modelować.
Następnie w zależności wielu czynników wybierany jest rodzaj implantu, jego średnica i długość. Przestrzenne umiejscowienie przyszłej korony wykonane na wcześniejszym etapie jest istotne ze względu na takie zaplanowanie pozycji implantu, aby jego długa oś wypadała na środku powierzchni żującej, zapewniając tym samym najbardziej prawidłowe przenoszenie sił żucia i długotrwałe przetrwanie korony i implantu. Widoczny jest również stosunek implantu do nerwu zębodołowego dolnego.
Znając położenie implantu przygotowujemy szablon chirurgiczny służący do nawigacji czyli pozwalający na wprowadzanie kolejnych wierteł na odpowiednią głębokość oraz pod odpowiednim kątem.
Ustalamy położenie tytanowej tulei do nawigacji.
Wyznaczamy zasięg szablonu chirurgicznego względem dziąseł i zębów zapewniający jego jak największą stabilność.
Uzyskujemy precyzyjny szablon chirurgiczny, który zostanie wydrukowany w drukarce 3d za pomocą specjalnej żywicy polimeryzowanej światłem UV, a następnie wprowadzimy do otworu tytanową tuleję nadającą wiertłom kierunek i stanowiącą dla nich ogranicznik głębokości.
Bardzo profesjonalny i delikatny Pan Doktor, atmosfera w gabinecie bezstresowa. Będę polecać wszystkim znajomym i rodzinie ten gabinet. ~ Karolina
Cieszymy się, że możemy Państwa poinformować o poszerzeniu naszej oferty zabiegowej. Już od grudnia w naszym gabinecie dostępne są zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej, a także zaawansowane techniki mezoterapii osoczem i fibryną bogatopłytkową.
Lek. dent. Aleksandra Łabno ukończyła intensywne dwudniowe szkolenie dotyczące zastosowania osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej w medycynie estetycznej.
W dniu 25.05 odbyło się w naszym gabinecie szkolenie z pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej (PRF) i jej przetwarzania do celów chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz medycyny estetycznej. Zastosowanie A-PRF i I-PRF zmniejsza ból i przyspiesza gojenie ran po zabiegach chirurgicznych oraz osteointegrację implantów.