Stomatologia Łabno

606-906-733 rejestracja czynna pn - pt w godzinach: 8:00 - 15:00 ul. Władysława Reymonta 4 ; 38-300 Gorlice stomatologialabno@gmail.com


Konsekwencją usunięcia zęba jest nie tylko pogorszenie estetyki, utrata funkcji w miejscu brakującego zęba, przechylanie zębów sąsiadujących, wysuwanie zębów przeciwstawnych, przeciążanie pozostałych zębów, ale także znaczny zanik kości wyrostka zębodołowego (po 6 miesięcach 23% objętności ; po 2 latach 60% objętności ; po 5 latach 70% objętności). Najczęstszymi problemami stwierdzanymi podczas konsultacji, a czasami widocznymi dopiero podczas przerowadzania zabiegu jest ilość kości w wymiarze pionowym (wysokość), ilość kości w wymiarze poziomym (szerokość) oraz jakość kości. Zgodnie z prawem Wolfa kość pozbawiona obciążania mechanicznego w postaci pracującego zęba, staje się coraz bardziej osłabiona, ulegając znacznemu rozrzedzeniu, przez co jakość tkanki kostnej pogarsza się, co często wyklucza możliwość leczenia implantologicznego.

Decyzja o wprowadzeniu implantu powinna być w miarę możliwości podjęta nawet przed usunięciem zęba o wątpliwym rokowaniu, aby z odpowiednim wyprzedzeniem wykonać planowanie, tomografię, skanowanie, szynę do nawigowanej implantacji, przeprowadzić delikatne usunięcie zęba z zachowaniem jak największej ilości kości. Jeżeli kość po usunięciu zęba nie zawiera bakterii, istnieje najczęściej możliwość wykonania implantacji natychmiastowej czyli podczas tej samej wizyty. Natomiast w przypadku obecności zmian zapalnych konieczne jest odłożenie zabiegu na 3-6 miesięcy w celu wygojenia kości, przy czym zalecane jest wówczas wypełnienie ubytku kostnego materiałem kościozastępczym w celu zachowania objętości wyrostka zębodołowego chroniąc tym samym kość przed za dużym zanikiem.

Materiały kościozastępcze mogą pochodzić od pacjenta gdy są pobrane z innego miejsca w jamie ustnej (okolica zębów mądrości szczęki lub żuchwy, bródka) lub innego miejsca ciała pacjenta (biodro) ; od innych pacjentów z banków kości za zgodą Ministerstwa Zdrowia po odpowiednim przebadaniu ; od zwierząt po biologicznym, chemicznym i radiologicznym oczyszczeniu za zgodą Ministerstwa Zdrowia po odpowiednim przebadaniu.

stomatologia łabno

Wizyta u Pana Doktora gwarantuje pełne zadowolenie z konsultacji i wykonanych zabiegów. Od razu można umówić się na kolejne wizyty. Atmosfera bezstresowa. Pełen profesjonalizm. ~ Dorota



stomatologia łabno

Cieszymy się, że możemy Państwa poinformować o poszerzeniu naszej oferty zabiegowej. Już od grudnia w naszym gabinecie dostępne są zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem toksyny botulinowej, a także zaawansowane techniki mezoterapii osoczem i fibryną bogatopłytkową.


stomatologia łabno

Lek. dent. Aleksandra Łabno ukończyła intensywne dwudniowe szkolenie dotyczące zastosowania osocza bogatopłytkowego, kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej w medycynie estetycznej.


stomatologia łabno

W dniu 25.05 odbyło się w naszym gabinecie szkolenie z pozyskiwania fibryny bogatopłytkowej (PRF) i jej przetwarzania do celów chirurgii stomatologicznej, implantologii oraz medycyny estetycznej. Zastosowanie A-PRF i I-PRF zmniejsza ból i przyspiesza gojenie ran po zabiegach chirurgicznych oraz osteointegrację implantów.




słowa klucze:
aleksandra łabno artykulator bonding chirurg chirurgia medycyna estetyczna dentysta mezoterapia gorlice digital smile design doktorat dsd ebd endodoncja extaro gorlice implanty komputerowe planowanie uśmiechu botoks korony pełnoceramiczne leczenie kanałowe tomograf osocze leczenie pod mikroskopem fibryna tomografia leczenie próchnicy licówki mikroskop mosty opinie paweł paweł łabno skaner phrozen profilaktyka protetyka proteza próchnica publikacje resekcja specjalizacja stomatolog stomatologia mikroskopowa stomatologia łabno telemedycyna verti prep wybielanie zeiss łabno łuk twarzowy rentgen
stomatologia łabno
Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne